Whatsapp

Varis Çorabının Faydaları Nelerdir?

Varis çorabı, bacakta oluşan damar hastalıklarının tedavisinde yardımcı ürün olarak kullanılan bir çorap türüdür. Kişiye ağrı veren bu hastalığın tedavisinde tıbbi yöntemler uygulanırken, çoraplar tedaviye destek maksadıyla kullanılmaktadır. Varis çorabının, hastalığın ilerlemesini önleyici ve hastanın ağrılarını azaltıcı etkisi bulunmaktadır. Varis çorabı, mutlaka doktor tavsiyesiyle kullanılmalıdır. Hastanın varis türüne uygun çorap çeşidine hekimlerin karar vermesi her zaman daha doğrudur. Kişinin yaşam kalitesini arttırmak amacıyla kullanılan varis çorabı nasıl kullanılmalıdır, varis çorabı fiyatları nelerdir, gelin birlikte bir göz atalım.

Varis Çorabı Modelleri

Varis Çorabı Kullanımı

Varis çorabı, bacağa basınç uygulayarak kan akışını düzenleyici bir etkide bulunmaktadır. Bu basınç etkisi, hem hastalığın ilerlemesini önler hem de kullanan kişinin ağrılarının azalmasına yardımcı olur. Varis çoraplarının farklı basınç türlerinde seçenekleri vardır, hastalığın boyutuna uygun şekilde bir çorap seçilmesi gerekmektedir. Çok fazla ayakta kalınması ya da çok fazla oturulması durumunda ortaya çıkan varis hastalığı, hem erkeklerde hem kadınlarda görülebilmektedir. Çorap Sepeti’nde kadın varis çorap ve erkek varis çorap seçeneklerinin yanında farklı renk alternatifleri ve farklı basınç tipleri ile farklı hasta profillerine uygun alternatifler sunulmaktadır. Bu hastalığın tedavisinde çoğunlukla orta basınçta çoraplar kullanılmakla birlikte uygun çorap türü konusunda hekiminizin sizi bilgilendirmesi en doğrusu olacaktır. Diz altı, diz üstü ve külotlu çorap seçenekleri olan çorapların kullanım şekline de ekstra özen gösterilmelidir. Gün aşırı kullanımı ve gece çıkarılması önerilen çoraplar ne kadar dikkatli kullanılırsa kullanım ömrü de o kadar uzamaktadır.

Varis Çorabı Fiyatları

Varis çorabı fiyatları çok sorulan sorulardan biridir. Varis çorabı fiyatları, hastalığın ilerlemiş olması ve kullanılacak çorabın basıncı ile alakalı olarak değişkenlik göstermektedir. Varis çorabı modellerinin fiyatının 20 ila 150 lira arasında değiştiğini söyleyebiliriz. Varis çorabı modellerinin, size ve ağrılarınıza iyi gelecek tüm alternatiflerine Çorap Sepeti ayrıcalığıyla erişebilirsiniz. Unutmayın, varis çorabını mutlaka doktorunuzun önerisi ile almalısınız.

Paylaş

Çorap Sepeti © 2021 | Bu site C2C Yazılımı® C2C E-Ticaret sistemi ile hazırlanmıştır