Whatsapp

Varis Çorabı Ne İşe Yarar?

Varis çorabı, özellikle büyüklerimizin kullandığı, adını sıklıkla duyduğumuz bir çorap çeşididir. Peki, varis tedavisinde kullanıldığını bildiğimiz varis çorabının varislere nasıl bir etkisi olduğunu biliyor muyuz? "Varis çorabı nedir?" "Varis çorabı ne işe yarar?" "Varis çorabı fiyatları nelerdir?" en çok sorulan sorulardandır. Sizlere, varis çorabı ile alakalı aklınızdaki tüm soruları cevaplandırmaya çalıştığımız bilgilendirici bir yazı hazırladık. Keyifli okumalar dileriz.

Varis Çorabı Nedir?

Varis hastalığı, toplardamarların genişlemesi rahatsızlığıdır. Varis çorabı ise varis tedavisinde uygulanan yöntemlere destek olması için tasarlanmış, bu hastalıkta kullanımı önerilen bir çorap çeşididir. Varis çorabının en önemli özelliği, uzun ve sıkı bir yapıda olmasıdır. Bu sayede bacağın özellikle alt kısmında bir baskı oluşturup kanın damarlarda birikmesine engel olmaktadır. Bunun yanında kanın yukarı doğru pompalanmasına da katkı sağlamaktadır. Yapılan araştırmalarda, varis çorabı kullanımının bacaklardaki ödem ve şişlikleri azaltıcı etkisinin olduğu gözlemlenmiştir. Varis çorabı, pıhtı riskini azalttığı gibi ağrıların da önüne geçmektedir. Varis çorabı kadın ve varis çorabı erkek çeşitleriyle tüm hastaların tedavisinde kullanılabilmektedir. Fakat unutmayın, çorabın kullanımı mutlaka doktor kontrolünde yapılmalıdır.

Varis Çorabı Avantajları Nelerdir?

Öncelikle zarif bir görünüşü vardır. Mikrofilament iplikleri sayesinde, hava geçirgenliği fazladır. Esneme özelliği ile vücuda ve her bedene uyum sağlar. Giydiğinizde vücut ile bütün olacağından yok hissi yaratır ve hareket özgürlüğü sağlar. Ayak parmağı ve topuk kısmının elastik olması da ekstra bir rahatlık hissi verir. Yumuşak ve pürüzsüz bir dokusu, aynı zamanda opak bir görünüşü vardır.

Varis Çorabı Kimler İçin Uygundur?

Yumuşak bağ dokulu hastalar ve daha şiddetli flebolojik endikasyonları olan hastaların tedavisinde varis çorabı kullanımı önerilmektedir. Çorabın sıkı örülmüş dokusu sayesinde hastaların kan dolaşımında iyileşmeler görülmektedir.

Varis Çorabı Nasıl Giyilir?

Varis çorabının yapısı sıkı olduğundan, giyimi normal çoraplara nazaran daha zahmetlidir. Önemli bir bilgi; çorapların gündüz giyilip gece yatarken çıkarılması önerilmektedir.

Tüm Çorap Çeşitleri Çorap Sepeti’nde!

Varis çorabı nereden alınır diye düşünüyor ve varis çorabı marka tavsiyesi arıyorsanız doğru yerdesiniz. Aradığınız tüm çorap çeşitlerine ek olarak varis hastalığının tedavisinde kullanılan varis çorabı modellerine de Çorap Sepeti’nden ulaşabilirsiniz. Varis çorabı kadın ile varis çorabı erkek seçenekleriyle ve 7 beden alternatifiyle varis çorapları Çorap Sepeti’nde sizleri bekliyor.

Paylaş

Çorap Sepeti © 2021 | Bu site C2C Yazılımı® C2C E-Ticaret sistemi ile hazırlanmıştır