Whatsapp

Varis Çorabı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Varis çorabı, varis hastalığı tedavisinde kullanımı önerilen bir çorap çeşididir. Varis, ödem, venöz, kanda pıhtı oluşması gibi hastalıkların tedavisinde alternatif yöntem olarak kullanılır. Varis çorabının kullanımı, kandaki dolaşım problemlerinin gelişmesi ve ilerlemesini önlemek amacıyla doktorlar tarafından önerilmektedir. Kompresyon yani sıkıştıran çorap olarak da bilinen varis çorabı, özellikle bacağın alt kısmını sıkarak, kanın dolaşımını düzenler. Kompresyon çorabının, şişlik ve bacak ağrısı gibi şikayetlere de iyi geldiği bilinmektedir.

Varis Çorabı Neden Kullanılır?

Varis çorabı, bacağa basınç uygulayarak kan akışını düzenler, şişlikleri azaltır ve ağrı hissinin önüne geçer. Bacağı rahatsız kişilerin daha rahat yürümelerine olanak tanıyarak hayat kalitelerini arttırır. Kan akışında bozukluk olması durumu olan varis hastalığına sahip kişiler, bu çoraplar sayesinde kendilerini daha iyi hissederler. Uzun süre ayakta durma ya da uzun süre oturma gibi sebeplerle ortaya çıkan varis hastalığı, kompresyon çorabının kullanımıyla etkileri azaltılabilen bir rahatsızlıktır. Ağrı ve şişliği azaltması, kan akışını düzene sokması ve bacağın alt kısmını sıkarak kanın kalbe doğru pompalanmasına olanak tanıması ile varis çorabı, bacaklardaki rahatsızlıkların ilerlememesi için kullanılmalıdır. Kadınlarda görüldüğü gibi erkeklerde de görülebilen bu hastalığın ameliyat dışındaki alternatif tedavisi için varis çorabı kullanılmalıdır. Yaşam kalitesinin artması ve kişinin ağrılarının azalması için edinilmesi gereken kaliteli varis çorabı çeşitlerine Çorap Sepeti’nden güvenle ulaşabilirsiniz.

Varis Çorabı Nereden Alınır?

Varis çorabı, mutlaka doktor önerisi ile kullanılmalıdır. Varis çorabının, hastalığın ilerlememesi ve kişinin ağrısız, konforlu bir şekilde hayatına devam edebilmesi için giyilmesi gerekmektedir. Gündüz kullanılıp gece çıkarılması önerilen varis çorabının, bacakların dinlenmesi için gün aşırı giyilmesi tavsiye edilmektedir. Alınacak çorabın kalitesi çok önemli ve dikkat edilmesi gereken bir konudur. Doğru ve özenli kullanım ile varis çorabının kullanım süresi de uzayabilmektedir. Çorap Sepeti, pek çok çorap modelinin yanı sıra varis çorabı alternatifleri de sunmaktadır. 7 beden seçeneği, farklı basınç türleri, kadın ve erkek modelleri, uzun, kısa ve külotlu seçenekleri ile sağlığınıza iyi gelecek varis çorabı modellerinin tümüne Çorap Sepeti’nden ulaşabilirsiniz.

Paylaş

Çorap Sepeti © 2021 | Bu site C2C Yazılımı® C2C E-Ticaret sistemi ile hazırlanmıştır