Whatsapp

Soğuk Havaların Son Demlerinde: Yün Çorabın Faydaları

Kış aylarını yünlü, sıcacık tutan çoraplar sayesinde güvende geçirdik. Bu ayları geride bırakırken kışın ayağımızdan eksik etmediğimiz yün çorabın özelliklerini ve faydalarını sizler için derledik. Keyifli okumalar dileriz.

Yün Çorabın Özellikleri

Oldukça eski bir uğraş olan, yünün işlenerek tekstil ürünü haline getirilmesini sağlayan keçeciliğin tarihi milattan öncelere dayanmaktadır. Yün; iç çamaşırın halıya, çoraptan giyim ürünlerine kadar pek çok alanda kullanılmaktadır. Yünün dokuması arttıkça ve ipliği inceldikçe ciltte hissedilen kaşınma ve tahriş hissi azalır.

Yün Çorap ve Faydaları

Yünün faydalarından biri, nemi diğer elyaflardan daha iyi kontrol etmesidir. Bu durum da yünü; kaliteli bir iç çamaşırı, çorap ve dış giyim ürünü için ideal bir hammadde yapar. Günlük hayatta pek çok sebepten ötürü terleriz. Sıcaktan, stresten ya da gerginlikten dolayı yaşanan bu terleme durumu, her an yaşanabilir. Özellikle ayaklar, hem en çok ter bezine sahip olan organlardan biri olması hem de ayakkabıların içinde havasız kalması sebebi ile gün içinde çok fazla terlemektedir. Soğuk havalarda giyilen çoraplar eğer nemi tutar ve ayağın hava almasını engellerse ayaklar üşümeye başlar. Yün elyafının içinde küçük hava kesecikleri vardır. Bu hava kesecikleri ılık havayı tutar ve vücudumuz sıcak kalır. Bu nedenle kış aylarında, ayakların hava almasını sağlayan yün çorapların giyimi önerilmektedir.

Yün Çorap Kullanım Önerileri

Yün, düşük termal iletkenliğe sahip olduğu için aslında hem kış hem de yaz aylarında giyilebilir. Yün çoraplar, UV ışınlarını süzer ve antibakteriyeldir. Yün çoraplar kullanım maksadına göre farklı iplik numaraları ile örülerek satışa sunulur. Kış aylarında uzun çorapların, dışarıda gerçekleştirilecek aktiviteler için de kalın örgülü modellerin kullanımı uygundur. İnce iplikten sık dokunan kaliteli yün çoraplar ise takım elbiseleri tamamlarken ayakları da sıcacık tutar. Uzun çoraplar bacağınızı kavrayarak düşmez ve bu nedenle ekstra sıcaklık sağlar.

Aradığınız Tüm Çoraplar, Çorap Sepeti’nde!

İster düz renk ister desenli, birbirinden farklı tasarımlarıyla dikkat çeken yün çorap modellerini incelemek için Kışlık Erkek Çorap ya da Kışlık Kadın Çorap kategorilerini inceleyebilirsiniz. En güzel kışlık, renkli, çizgili, desenli çoraplar için adresiniz Çorap Sepeti!

Paylaş

Çorap Sepeti © 2021 | Bu site C2C Yazılımı® C2C E-Ticaret sistemi ile hazırlanmıştır