Whatsapp

Sonuçları Filtrele

Fiyat (TL)

-

Kompresyon Çorabı

Bu kategoride Ürün bulunamadı.

Kompresyon Çorabı Modelleri ve Fiyatları

İnsanların farklı ihtiyaçlarına cevap vermek için geliştirilen ürünlerden birisi olan kompresyon çorabı, farklı özellikleri ile dikkat çeker. Bu çorap, kronik venöz bozuklukların tedavisinde ve önlenmesinde kullanılır. İlk olarak bu amaç için geliştirilmişse de daha sonra sahip olduğu özellikler sebebiyle kullanım alanı genişlemiştir. Kompresyon çorabı, varis tedavisinin dışında sporcuların performansını arttırmak için de kullanılır. Ayağı tamamen saran kompresyon çoraplar, kan akışını düzenler ve bacakta oluşacak sorunları engeller.

Basınçlı kompresyon çorabı adıyla da bilinen bu ürünler, atletlerin performanslarını arttırmak için kullanılır. Fakat diğer sporcuların da benzer etkileri görmek için kullanması söz konusudur. Bu çoraplar, bileklerdeki ve baldırdaki gücün çok daha etkin bir şekilde kullanılmasını sağlar. Oldukça kaliteli malzemeden üretilir ve ayaklara ciddi bir rahatlık ve konfor sağlar. Cildi rahatsız etmeyen kompresyon çorapları, insan sağlığını olumlu etkiler.

Sitemizde, dünyaca ünlü markaların geliştirdiği kompresyon çorapları mevcuttur. Bu çorapları varis tedavisi için ya da spor yaparken daha yüksek performans elde etmek için kullanabilirsiniz. Sitemiz üzerinden siparişinizi verdikten kısa bir süre sonra ürünlerimiz, verdiğiniz adrese kargo ile gönderilir.

Kompresyon Çorabı Modelleri

Kompresyon çorapları, günlük yaşamda sıradan insanların sürekli kullanacağı ürünler değildir. Yukarıda genel olarak anlatıldığı gibi kronik venöz bozuklukları ve sporcuların performanslarının arttırılması için kullanılır. Özel bir malzemeden üretilen çoraplar, diz kapağına kadar ayağı tamamen sarar. Kompresyon çoraplarının uzunlukları genellikle bu şekildedir ve kişiler, kendi ayak boylarına ve kalınlıklarına göre uygun seçeneği tercih eder.

Ayakta uzun süre durmak zorunda olan kişilerin sağlıklarını korumak için geliştirilen kompresyon çorapların farklı renk ve desende olanları mevcuttur. İnsanlar, bunlar arasından kendileri için uygun olan seçenekleri tercih edebilir. Böylece kişilerin tarzlarına uygun bir şekilde giyinmesi sağlanır. Özellikle sporcular kompresyon çorapları giydiğinde, dışarıdan bunların tamamı görülür. Bundan dolayı sporcular, kendi kıyafetlerine uygun olan modelleri tercih eder. Farklı renk ve desen kombinasyonunun yanında, farklı malzemelerden üretilen ürünler de mevcuttur. Sitemizde yer alan kompresyon çorap bölümü incelenerek bunları daha yakından inceleyebilirsiniz.

Kompresyon çorap modellerinin neredeyse tamamında basınç ve stres noktalarında ekstra dikiş ya da yumuşak doku malzemesi kullanılır. Bu eklemeler sayesinde ayaklar daha rahat eder ve çorabı kullanan kişiler, bunun konforunu yaşar. Çorapların bu özelliği, ayaklara gelen oksijen miktarını arttırır, kan akışının kolaylaştırır ve laktik asit oluşumu azaltır. Bütün bunlar ise kompresyon çorap modellerinin beklentileri fazlasıyla karşılaması anlamına gelir.

Kompresyon Çorabı Fiyatları

Kompresyon çorapları, özel olarak geliştirilmiştir. Diz altı çorabı olarak sınıflandırılan bu ürün, standart çoraplardan daha pahalıdır. Bunun nedeni ise sahip olduğu ekstra özellikler ve sağladığı faydadır. Fakat kompresyon çoraplarının da kendi içinde ciddi bir fiyat farkı vardır. Çorapların markası, kalitesi, bilinirliği, özellikleri, üretildiği malzemeler ve diğer unsurlar, bu çorapları satın almak için ödenmesi gereken rakamların farklılık göstermesine neden olur. Çorapların üzerindeki desenler ve renkler ise fiyatlara çok fazla etki etmez. Sitemizde, her bütçeye uygun kompresyon çorapları bulunur.

Kompresyon çorabı alırken, mutlaka boyunun özenli bir şekilde seçilmesi gerekir. Bu çoraplar ayağı tamamen sarar. Bundan dolayı alınacak küçük çorapları giymek mümkün olmaz, büyük çoraplar ise beklenilen etkiyi yapmaz. Bundan dolayı baldır genişliği ve uzunluğu dikkate alınarak seçim yapılmalıdır. Kompresyon çorabı boy seçimi yaptıktan sonra sitemizdeki ürünlerden beğendiğinizi seçebilir ve siparişinizi hızlı bir şekilde verebilirsiniz. Böylece kaliteli malzemelerden üretilen ürüne sahip olursunuz.

Çorap Sepeti © 2021 | Bu site C2C Yazılımı® C2C E-Ticaret sistemi ile hazırlanmıştır