Whatsapp

Kısa Soket Çoraplar

Kısa Çorap

Kısa çoraplar hem kız hem yaz aylarımızda vazgeçilmez parçalar arasında yer alır. Bitmek bilmeyen bir ihtiyaç olarak hepimiz çoraplarımız güzel olsun, sevdiğimiz kahramanlar yer alsın ya da kombinlerimizle uyum sağlasın isteriz ancak tüm bunların yanı sıra yani işin estetik kısmını göz ardı edecek olursak ayak sağlığını tehlikeye düşürmeyecek kısa çoraplar tercih edilmelidir. Bu da çok para vererek mümkün değildir bir çorabın pahalı olması kaliteli olduğu anlamına gelmemektedir. Kaliteli ve ayak sağlığınıza katkı sağlayan bir çorap terletmeyen, bambu ya da pamuk kumaştan olan, naylon içermeyen, ayak yapısına uyum sağlayan, nem alan özelliklere sahip olmalıdır. Aynı zamanda seçtiğimiz çoraplar içimizde ki çocuğa ya da şık, zarif yanımıza hitap etmelidir.

Hem erkek hem bayan hem de çocukların kombinlerini tamamlayan kısa çoraplar nasıl giyilmelidir? Son zamanlarda herkesin sıklıkla sorduğu sorulardan bir tanesi budur. Çorapların birbirine uyumlu olması gerekmektedir. Ayakkabılarım uzun nasılsa kimse görmeyecek ya da ayakkabılarımı zaten çıkarmayacağım diye biri öyle biri böyle çorap giymek yanlıştır. Diğer bir konu aldığımız çorap ya da giydiğimiz çorap pantolonumuzla uyum içinde olmalıdır. Yapılan araştırmalara göre özellikle iş dünyasında takım elbise altına giyilen çoraplar oldukça dikkat çekmek bu da iş kariyerimizi doğrudan etkilemektedir. Yapılan kombine ya da giyilen parçaya göre de tercih edilecek çorap farklılık göstermektedir.

Kış aylarında havanın soğukluğunu göz önüne alarak bayanlar uzun İspanyol paça pantolonlarıyla uzun ve desenli çorapları spor ayakkabıları ya da kısa botlarıyla rahat bir şekilde giyebilirler. Hem erkek hem bayan için kısa ve dar pantolonlar tercih edilecekse babet çoraplar giyilmesi, elbise altına külotlu ya da elbise boyuna göre külotlu çoraplar giyilmelidir. Yaz aylarında rahat olması hem de terletmemesi için babet ya da bambu çoraplar giymek ayak sağlığını ön planda tutan tüketiciler için doğru tercih olacaktır. Son olarak yapılan her kombine göre farklı renklerde ve desenlerde çoraplar giyilmelidir. Her takım altına ya da her parça altına aynı renk düz çorabı giymek de yanlış hatalar arasında yer alır.

Paylaş

Çorap Sepeti © 2021 | Bu site C2C Yazılımı® C2C E-Ticaret sistemi ile hazırlanmıştır