Whatsapp

Kış Çorap Modası: Uzun Çorap Modelleri

Moda günden güne değişiyor ve her gün yeni trendler ortaya çıkıyor. Son yıllarda modanın en önemli parçası haline gelen çoraplar artık hayatımızda daha özel bir yerde. Kombinde gözükmediği içi önemsenmeyen bir parçayken kıyafetlerin en dikkat çekici noktası haline gelmiş durumdalar. Trend listesinde zirveyi çeken bu aksesuarlar, uzun, diz üstü ya da renkli külotlu çorap olarak kadın modasında çok büyük bir yer kaplıyor. Böylece modada aksesuarların ne kadar önemli olduğunu da bir kez daha görmüş oluyoruz. Siz de doğru çorap seçimiyle kıyafetinizdeki tüm havayı değiştirebilirsiniz!

Kış Çorap

Doğru Çorap Seçimi Nasıl Yapılır?

Çorap seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta kıyafetiniz ile renk ya da stil uyumlarından birini sağlamasıdır. Hareketli bir görünüm için trend renkler ile kombininizi canlandırabileceğiniz gibi koyu renkler tercih ederek klasik bir görünüme de kavuşmanız mümkün!

Çorabınızı Kıyafetinize Nasıl Kombinleyebilirsiniz?

Kıyafetinizde ön plana çıkarmak istediğiniz tek bir parça olmalıdır. Bu parçayı seçerken kombininizde yarışacağı başka bir kıyafet ya da aksesuar olmamasına özen göstermelisiniz. Ana parçanızın çorap olmasını istiyorsanız, desenli, çizgili ya da iddialı bir renk tonunda seçim yapabilirsiniz. Özellikle uzun çorap seçimlerini şort ya da mini etek ile kombinleyerek iddialı bir tarz da yaratabilirsiniz. Çorap seçiminizde uzunluk, doku ve renk de karar verirken dikkat etmeniz gereken önemli unsurlardandır.

Desenli Çorap Kombinleri

Desenli bir çorap tercih edecekseniz dikkat etmeniz gereken en önemli unsur kıyafetinizin geri kalanında desenli başka bir parça olmaması gerektiğidir. Günümüzün moda anlayışında farklı desenli ürünler kombinlenebilse de, star parça dediğimiz parçanızın çorap olmasını istiyorsanız onunla yarışacak başka bir parça seçmemeye özen göstermelisiniz. Basic bir hırka, sade bir gömlek ya da tek renk bir kazak kombininizi tamamlamanız için hem doğru tercih olacaktır hem de kış modasına ayak uydurmanızı sağlayacaktır. 

Renkli Külotlu Çorap Kombinleri

Son dönemlerin en trend parçalarından olan rengarenk giysi ve aksesuarlar kombininizi kesinlikle olduğundan daha havalı gösterecektir. Özellikle havanın soğuk olduğu ve herkesin tek tip giyindiği bu günlerde, renkli parçalarınız ile kış modasının öncüsü olmanız mümkün! İster yırtık jeaninizin altına giyerek sıra dışı bir tarz yaratın ister kısa şortunuzla uyumu yakalayın. Bordo, mavi ya da yeşil, seçeceğiniz renkli uzun külotlu çorabınızı, kumaş etek ya da kadife bir elbiseyle kombinleyip sokakların starı olabilirsiniz!

Çorabınla Modunu Yansıt!

Ruh halinize uygun çoraplar seçerek kombininizi konuşturabilirsiniz! Modunuzun rengini belirleyip kombininizde kullanabilir ya da direkt yazılı bir ürün giyerek mesajınızı insanlara ulaştırabilirsiniz. Günümüz moda anlayışında paça boyları yaz-kış demeden kısa kullanılabiliyor. Uzun çorabınızı dikkat çeken bir tarzda seçerek hem kış modasında üşümekten kurtulacak hem de şıklığı yakalayacaksınız.

İster etek ister elbise ister şort ister pantolon, aklınıza gelebilecek her ürünü çorabınız ile uyumlu seçerek, şık olabilirsiniz.

Uzun Çorap

Şıklığın Cinsiyeti Olmaz!

Şık çoraplar, hem kadınlar hem de erkekler tarafından farklı tarzlarda kombinlenebilir ve adımlarınızı kesinlikle daha şık hale getirir! Kadınların deri eteklerinin altına uzun desenli çorap giyebileceği gibi erkekler de kumaş pantolonlarının altına mottolu eğlenceli bir çorap seçebilirler! İlk aşaması “dikkat çekmekten korkma” olan çorap seçimi, giydikçe alışıp seveceğiniz ve belki de zamanla koleksiyona dönüştüreceğiniz harika bir günümüz modası! Son zamanlarda renkli ve desenli çorap yalnızca kadınlar tarafından tercih edilir algısı ne mutlu ki yıkılıyor. Televizyon dizilerinde ve filmlerde de başrol oyuncularını farklı çorap seçimleriyle görmemiz mümkün. Siz de renkli çorap seçiminden korkmayan iddialı tarzıyla modayı takip edenlerden biri olabilirsiniz.

Çorabın, kombinin en sıradan parçasından en önemli parçasına doğru çıktığı bu yolculuğunun bilincinde olun ve çorap ile farkınızı ortaya koyun!

Paylaş

Çorap Sepeti © 2021 | Bu site C2C Yazılımı® C2C E-Ticaret sistemi ile hazırlanmıştır