Whatsapp

İnce Naylon Çorap

İnce Çorap

İnce çoraplar kadınların kış aylarında soğuktan korunmak yaz aylarında da tamamlayıcı parça olması sebebiyle tercih ettikleri alternatiflerdir. Kış aylarında soğuktan korunmak için yünlü ya da pamuklu külotlu çoraplar tercih edilirken yaz aylarında daha çok ten rengi çoraplar seçilmelidir. İnce çoraplarda renk seçimi vücudunuza uygun renk olması, kalın çoraplarda ise elbise ya da kıyafetinize uygun olmasına önem verilmelidir. Modaya göre çoraplarda tercih edeceğiniz desenler ve şekillerde sizin zevkinize kalmaktadır. Yine çorap seçerken dikkat edilecek nokta çorabın renginin küçük bir kısmını görüp aldanmamak olmalıdır. Deneyerek ya da en azından alacağınız çorabı açarak bütün olarak görmeniz ten renginize en uygun rengi almanızda size fayda sağlayacaktır.

İnce çorap alırken çorapların arka kısımlarında yer alan beden ölçütlerine ve kiloya uygun beden seçimi yapılmalıdır. Aksi halde çorap size küçük gelecek ya da giydiğiniz andan itibaren sizi sıkarak rahatsızlık verecektir. Ayrıca çorabın naylon olmamasına dikkat ederek hava alan sizi terletmeyecek kumaşlar seçilmelidir. Çorapların hemen kaçmasını ya da yırtılmasını önlemek için ince çoraplar ılık suda elde yıkanmalı, çamaşır makinasında yıkatılacaksa bir torba ya da topun içine atılarak makinada yıkanmalıdır. Direk kalorifere asmak ya da güneşe bırakmak da çorapların kısa sürede kötü olmasına neden olmaktadır.  Çorap havluya sarılarak ya da düz bir zemine sererek kurutulmalıdır. Çorabı giyerken kaçmasını engellemek için çorabı hızlıca çekiştirmek yerine yavaş ancak yumuşak hareketlerle çorap giyilmelidir.

Elimizde ya da kolumuzda herhangi bir takı olmaması da işimizi kolaylaştıracaktır. Uzun tırnaklarda çorapların kaçmasında etkilidir. Çorapların uzun süre dayanmasına etki eden bir diğer yöntem de saklama stratejimizdir. Çorapları giydikten sonra fırlatıp atarak uzun süre kullanmamız mümkün değildir. Düzenli bir şekilde katlayıp koyarak ya da rulolar halinde çoraplarınızı hem daha iyi saklayabilir hem de dolaba takılıp yırtılmasına engel olabilirsiniz. İnce çoraplarınız eteklerle, elbiselerle, şortlarla ya da pantolonlarınızla kombinleyebilir ufak detaylarla her zaman şık ve zarif bir görünüme sahip olabilirsiniz. Çorap her kombinde başlı başına bir star parçadır önemli olan onu nasıl kombinleyeceğinizdir.

Paylaş

Çorap Sepeti © 2021 | Bu site C2C Yazılımı® C2C E-Ticaret sistemi ile hazırlanmıştır