Whatsapp

Diyabet Çorabı Nedir?

Diyabet Şeker Çorabı

Norfolk® sizi ve ayaklarınızı anlıyor ve diyabetik çorap konusunda size yardım için burada.

Özellikle herhangi bir bacak veya ayak şikâyeti çekiyorsanız, çoraplarınız gününüzün çok önemli bir parçası ve biz bunu anlıyoruz,

Norfolk olarak bacaklarınız ve ayaklarınızla uyum içinde olan çoraplar üretmeye zaman ayırdık.

Diyabetik, Lastiksiz çorap, ödem çorabı ve halk arasında şeker çorabı olarak adlandırılan çoraplardan bahsedelim;

Bu konuda birçok kafa karışıklığı var, pek çok firma çoraplarını 'Lastiksiz ', 'Ödem' veya diyabet çorabı olarak adlandırıyor,

Yani, gerçekten bu kadar basit mi? dürüst cevap vermek gerekirse "Hayır" değil!

Şişmiş veya hassas bacaklardan veya ayaklardan mustarip olan herkesin, çorap seçerken göz önünde bulundurulması gereken pek çok faktör olduğunu ve çoraplarda lastiksiz diyabetik çorap olanları tercih ettiğini görmekteyiz.

Peki, Norfolk® 'Diyabetik' Çoraplarımızı farklı kılan nedir?

Bu konudan mustarip insanlara gerçekte çoraplarından ne istediklerini sorduk ve bu bilgiyi çorap bilgimizin yanı sıra çorabın en üstünden en alt kısmına kadar uzanan diyabetik çorap üretmek için kullandık. Aşağıda, kullanıcıların sorduğu başlıca noktalar yer almaktadır:

 

Çoraplarımın lastiklerinin çok sıkı olduğunu ve bacaklarımda izler bıraktığını görüyorum,

Bazen bacaklarım şişiyor ve çoraplarım sıkmaya başlıyor,

Ayak bileklerim ödemden dolayı şişiyor ve çoraplarım rahatsız ediyor.

Şişmiş ayaklarım ve çoraplarım yeterince gerilmiyor.

Bütün gün ayakkabı giydiğimde ayaklarım terliyor,

Hassas bir cildim var ve çorapları ayak parmaklarımın üst kısmını rahatsız ediyor.

Herkesin büyük geri bildirimleri için teşekkür ediyoruz ve bunu 'Joseph' bakım çorabımızı yaratmak için kullandık.

 

Norfolk bakım çoraplarımızın size nasıl yardımcı olabileceğini daha ayrıntılı olarak açıklayalım;

Joseph Cotton Diabetic / Ödem çorabı;

Diyabetik Çorap
Çorabın Üstü:

İnsanlar bize çoraplarının çok sıkı veya üst kısımda sıkı lastiklerini sevmediklerini söylediler, bu nedenle çoraplarda sıkı elastik üst kısımdan yüzük işareti olmadan bacağını tutan ve hafifçe kavrayan bir yumuşak elastik tasarladık.

'Bacak' bölümü:

Bazı insanlar sıradan çorapları giydiklerinde, bazen şişmiş bacaklardan, ayak bileklerinden ve normal çorapların sıkı ve kısıtlayıcı olduğunu hissettiklerinden bahsettiler.

Yani, normal bir çorap gibi görünen ve hareket eden bir çorap tasarlamaya karar verdik, ama gerektiğinde.

Normal çorapların çoğu, esneklik sağlayan ancak kumaşın gerilmesini de kısıtlayabilen standart bir naylon destek kullanır.

Uzun yıllara dayanan spor çorapları tasarlama ve üretme konusundaki bilgi birikimimiz ve en son iplik teknolojisine erişimimiz sayesinde, bunlardan bazılarını ödünç aldık ve Norfolk® Stretch + Teknolojimiz doğdu!

Çoraplarımızın normal çoraplardan% 50 daha fazla gerilmesini sağlayan bu teknoloji. Ama aynı zamanda çoraplarımızın normal günlük çoraplar gibi görünmesine ve hissetmesine de izin veriyor. Yani, bizim teknolojimizle artık rahatsız edici veya sıkı çorap günleri yok!

'Ayak' Bölümü:

'Ayakkabılar' ayaklarınızı korumak için harika bir buluştur, ancak ayaklarınızın her zaman nefes almasına izin vermez ve ayaklarınız nefes alamıyorsa sıcak, yapışkan, rahatsız edici olur ve bu da koku ve bakteri ve diğer bakterilerin büyümesi için mükemmel bir oyun alanıdır.

Böylece, bunu önlemek için 'Havalandırma Panellerini çoraplarımızın tabanına ve ayak parmaklarının üst kısmına yerleştirdik. Bu havalandırma kanalları, ayaklarınızı serin, kuru ve mutlu tutmaya yardım eden ayakların etrafında hava dolaşımını sağlar.

Ayak ve ayak bileği ile aynı streç özellikleri de verdik, bu yüzden şişmiş ayaklarınız varsa, orada da endişelenmeyin.

Burun dikiş:

Ne yazık ki, dünyadaki her çorap bir burun dikişi olmalı, ancak gerçekten büyük ve kalın olması gerekiyor mu? kısa cevap "Hayır". En ucuz çoraplar “Rosso” diye tabir dilen dikişli olarak adlandırılır. Genellikle ayak parmaklarınızın üst kısmında geniş bir sırt bırakır. Şimdi, bir Rosso dikişi, bazı durumlarda iyi ancak Cildinizi sürtünme veya aşınmaya karşı hassaslaştıran Diabetes ya da diğer ayak şikayetleriniz varsa gerçekten ihtiyacınız olan şey, bir “Tek Sıra”  dikişidir, çünkü bunlar kesinlikle düzdür ve parmak kısımlarında hiç pot kalmaz. Tek Sıra/Dikişsiz çoraplar biraz daha pahalı, ama ayağınızda çok fazla zaman harcayan bir şey için her kuruşuna değer.

Biliyor musun?

Ayaklarınızda her gün yarım litre nem üretebilen 250.000 ter bezi vardır. Ter kokmuyorsa, çorap ve ayakkabılar kokuya neden olan bakteri ve mantarları yakalayabilir. Bu nedenle, ayaklarınızı sağlıklı tutmaya yardımcı olmak için Sanitize tarafından çoraplarımıza "Actifresh" ekledik. ‘Actifresh’, bakterileri büyüyen ve çoğaltan ve tuzaklara ayıran bakterileri yakalar.  Yıkandıktan sonra, bu eski bakteri çorabın dokusundan gider ve bir dahaki sefere çorapları giydiğinizde tekrar hazır olan "Actifresh" i sıfırlar.

 

Yani ihtiyacınız varsa:

Diyabet için çoraplar.

Tek Sıra/Dikişsiz üstleri olan çoraplar.

Hassas ayaklar için çoraplar.

Şişmiş bacaklar için çoraplar.

Şişmiş ayak bilekleri için çoraplar.

Şişmiş ayaklar için çoraplar.

Ekstra geniş çoraplar.

Ya da sadece Roomy Socks.

Bu Norfolk® Care 'Joseph' çorapları size göre.

Norfolk® Garantisi:

Kendi çoraplarımızı üretirken, çoraplarımızı seveceğimizden emin olduğumuzdan 30 gün garanti politikası sunuyoruz!

Paylaş

Çorap Sepeti © 2021 | Bu site C2C Yazılımı® C2C E-Ticaret sistemi ile hazırlanmıştır