Whatsapp

Çorap Satın Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Çorap satın almak basit bir konu gibi gözükse de dikkat edilmesi gereken pek çok detay vardır. Çorabı seçerken ilk olarak çoraptan beklentinizi düşünmelisiniz. Günlük mü yoksa şık bir çorap mı istiyorsunuz? Amacınız ayağınızı sıcak tutmak mı yoksa yalnızca ayağınızın ayakkabıya temas etmesini mi istemiyorsunuz? Doğru çorap nasıl seçilir, çorap satın alırken nelere dikkat etmeliyiz gibi soruları cevaplandırdığımız yazımızı keyifle okumanızı dileriz!

Yerli Çorap Kullanın

Türkiye’de üretilen çorapların yaklaşık %90’ı yurt dışına ihraç edilmektedir. Ülkemizin çorap üretiminde dünya çapındaki itibarı yadsınamayacak kadar büyüktür. Bu büyük başarıyı bir kenara atmayıp yerli çoraplara yönelmemiz gerektiğini hatırlatarak başlıyoruz. 

Ayağınıza Uygun Çorap Seçin

Numara skalası geniş çoraplar genelde aldatıcı olur ve ayağa bol ya da küçük gelebilir. Birbirine daha yakın numara bedenleri olan çorapları tercih edin; 36-40'dan ziyade 35-38 ya da 38-40 gibi.

Çorap Etiketlerini Okuyun

Çorap etiketlerine pek dikkat edilmediğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Çorabınızı tanıyın, nasıl yıkanması gerektiğini öğrenin. Böylece yanlış yıkamadan ötürü sorunlarla karşılaşmayacak ve çorabınızı daha uzun süre kullanabileceksiniz.

Mevsime Uygun Çorap Seçin

Yaz aylarında bambu ya da keten çoraplar idealdir. Ayağınızı terletmez ve serin tutar. Kış aylarına da elbette soğuktan koruyup ayağınızı sıcacık tutacak yün ve pamuk karışımlı çoraplar uygundur. 

Çorabın Kalitelisini Ayırt Edin

Çorapların hangisi kaliteli hangisi değil ayırt etmeyi öğrenebilirsiniz. Sık örülmüş ve ince iplikten üretilmiş çoraplar kalitelidir, çorap seçerken elinize alıp dokusunu inceleyin ve çorabınızı tanıyın.

Çevre Dostu Çoraplar Giyin

Çevre dostu, doğaya zarar vermeden imal edilmiş, sertifikalı çorapları tercih edin. 

En Güzel Çoraplar, Çorap Sepeti'nde!

Çoraba dokunun ve hissedin, kumaşının kalitesi analiz edin. Ne giydiğinizi bilin. Bir çorabın kalitesi yıkandığı zaman anlaşılır, bu yüzden yıkamadan etiketini okuyun. Yıkadığınızda solma yapmıyorsa, yaz ve kış aylarında beklentinizi karşılıyorsa; çorabınız kalitelidir. Çorap Sepeti’nde her mevsim beklentinizi karşılayacak, renkli çorap, file çorap, külotlu çorap, varis çorabı ve aklınıza gelebilecek her desen ve renkte yüzlerce çeşit kadın çorap ile erkek çorap sizleri bekliyor!

Paylaş

Çorap Sepeti © 2021 | Bu site C2C Yazılımı® C2C E-Ticaret sistemi ile hazırlanmıştır