Çoraplarım ve Hayallerim :)

happy socks çorap

Nedir bu Happy Socks furyası :)

Şimdi işte İsveç’ te tasarlandı Türkiye’de çok kaliteli pamuk ipliklerinden üretildi diye başlayıp sonra  klasik şeyler yazıp devam ederek sizi sıkmayacağım merak etmeyin.

Happy Socks çoraplarını görünce, giyip kullanınca hayal ettiklerimden bahsetmek daha eğlenceli olacak gibi. O güzelim renklerin cümbüşü diyerek başlamak isterim :)  İnsan bu çorapları ayaklarına giyer ama yüzü gülümser nedense. Demek ki  renklerin insan psikolojisindeki olumlu etkileri gayet yüksek.

Hayal ediyorum ki; Happy Socks’ u tasarlayan Bey ya da Hanımefendi bu kadar renkli bi iş çıkarmak için belki de o anda çok aşıktı :) Bu çorapları da tasarlamaya başlayacaktı bir süredir ve sürekli kafasında yaşadığı belirsizliklerden işi sallıyordu. Ancak aşık olunca bilirsiniz kelebekler kuşlar uçuş uçuş insanın aklı. Bi mutlu bi enerjik. Oturdu bi gece evindeki küçük masasında duran desen defterine başladı karalamaya. İlhamlar ilhamlar... e dedim ya bey yada hanım çok aşık. Çorapların desenlerini sabahın ilk ışıklarına kadar tasarlarken uyuya kaldı.

İçerden gelen alarm sesiyle gözlerini açtığında omuzları tutulmuş vaziyette uyanan bizim malum bey ya da hanım oracıkta uyuyakaldığını fark etti. Kalktı kendine bir kahve yaptı, kahveyi yudumlarken aklına geldi dün geceki ilham perileri uçuş uçuş :) :) :) Elindeki kahve fincanıyla masasındaki kağıtları kurcalamaya başladı. Ne güzel mutlu bir gündü mesela güneş ışığı renklerin üzerine vurmuştu ve telefonuna "günaydın sevgilimmm mutlu sabahlar" diye mesaj gelmişti. Gülümsedi bey ya da hanım kağıtlara geri döndü. Aslında beğenmişti çorap tasarımlarını, neden bunca zaman bu işi sallamışım ki diye de hayıflandı bile kendi kendine.

İsim düşünmeye başladı derken aklına sevgilisinin mesajına cevap vermediği geldi. Mesajı tekrar okudu ve yüzünde gülümseme ile tam cevap verecekken “mutlu sabahlar” yazısı ona bir küçük ilham periciği daha getirdi. Mutlu olmalı bu çoraplar dedi kendi kendine. Hemen ajandasını açıp projenin adına mutlu çoraplar (happy socks) yazdı. 

Projeyi sundu tasarladığı çoraplar çok beğenildi ve böylece yazımın başında bahsettiğim Happy Socks furyası başlamış oldu.

Bence böyle olmuş olmalı, aslında bu uzun bi konu. Düşünürsek Happy socks giyen herkese sormak lazım bu çoraplar size ne hayal ettiriyor diye :)

Mutluluk bulaşıcıdır bizde ayaklarımıza bu çorapları giyersek yüzümüz gülümser mi ki??

Paylaş

Planes Çocuk Soket Çorabı
%70 Pamuk %27 Naylon %3 Elasthan
5,40 ₺
Kayak Çorabı-Yün
49% Acrylic 21%Wool 15%Polycolon 13% Polyamide 2% Elastane
42,90 ₺
KLAS1 DİZALTI AÇIK BURUN VARİS ÇORABI TEN RENGİ
Bilekte basınç 18-21 mmHg, Ten Rengi, Diz Altı Açık Burun Varis Çorabı
59,40 ₺
10'lu ince Füme Bambu Çorap Exclusive
İnce ve Yazlık
139,90 ₺
PENTİ ROYALE JARTİYER ÇORABI
Siyah Renk 500 Jartiyer Çorabı
16,90 ₺

Çorap Sepeti - Online Alışveriş © 2018 | Bu site C2C Yazılımı® C2C E-Ticaret sistemi ile hazırlanmıştır