Whatsapp

Babet Çorap Nasıl Seçilmeli?

Babet Çorap

Son zamanlarda hem erkek hem bayan hem de çocuk ayak giyiminde tercih edilen babet çoraplar hayatımıza kolaylık sağlamaktadır. Hemen hemen her marka tarafından üretilmeye başlanan babet çoraplar bu sektörde büyük bir rekabet yaşanmasına neden olmaktadır. Babet çoraplarda diğer çoraplarda olduğu üzere üç farklı model hakimdir. Bunlar; Görünmez penye, dantel penye ve lazer kesim olmak üzere kategorilere ayrılmaktadır. Yaz aylarının da yaklaşmasıyla özellikle artış meydana gelecek babet çoraplar hem ayak sağlığının düşünen hem de şık olmak isteyen kadınların tercih ettikleri modeller arasında yer almaktadır. Babetlerin, açık ayakkabı ya da spor ayakkabılarının içine giyerek kamufle edeceğiniz çoraplar aynı zamanda ayağınızı vurmanızı engelleyecektir.

Dikişsiz olması, ayak tabanına uyum sağlaması, topuk kısmında yer alan silikonla esneklik vermesi, terletmemesi gibi daha çok sayıda avantajı ile de tercih edilmektedir. Kısa paça pantolonlarınızla ya da spor giyiminizde tercih edeceğiniz bu çorapların her rengine, her modeline ulaşmanız mümkündür. Peki çorap seçerken nelere önem vermeliyiz? Diye soranlar için çorap alırken oldukça seçici olunmalıdır. Ayakkabılarınız ve kıyafetlerini tamamlayacak onları gözler önüne serecek tercihler yapılması şık ve zarif bir hava kazanmanıza yardımcı olmaktadır. Kıyafet ya da ayakkabılarınızın tersi renkler kullanmak sizi istemediğiniz bir görünüme kavuşturabilir. Bunun için çoraplar seçilirken de uyum göz ardı etmemek en doğru seçenek olacaktır.

Çorap seçimi yapılırken yine ayak sağlığı göz önüne alınmalıdır ve topuk kısmından düşmeyen özellikle topuk bölgesinde silikonlu olan babet çorapları tercih etmeliyiz. Bazı markaların bedenli (35-38, 39-41, 43-46 gibi) çorapları tercihen çorabın ayaktan düşme riskini ortadan kaldırmaktadır. Bu tanıma göre çorap alırken yapısına ve kumaşına dikkat edilmelidir. Özellikle yaz aylarında sizi terletmeyecek ayağı saracak ve de nemi alacak bambu çorap, babet çorap ya da pamuklu çoraplar gibi seçeneklere başvurabilirsiniz. Yaz aylarında naylon çoraplar tercih etmek ayaklarınızın terlemesine ve ayakkabılarınızın kaymasına neden olabilir. Bununla beraber ayakta koku oluşmasına ve mantar hastalığı gibi olumsuz ayak sağlığınızı tehlikeye düşürecek sonuçlarla da karşılaşabilirsiniz. Özellikle terleme probleminiz varsa pamuklu çorapları her mevsimde kullanmanızı öneririz. Sitemizde bulunan çorap çeşitlerine göz atarak ayak sağlığınızı ve kombinlerinizi destekleyecek çoraplara en uygum fiyatlarda erişebilirsiniz. Hala denemediyseniz babet çoraplarımıza göz atmaya ne dersiniz..

Paylaş

Çorap Sepeti © 2021 | Bu site C2C Yazılımı® C2C E-Ticaret sistemi ile hazırlanmıştır